סיפורים אישיים

פודקאסט עם ליאור פרנקל – חתולות מטפלות בשיטת גרינברג

כל אחד צריך טיפול. ככה אני מאמין.

 

עד גיל 30 הייתי בטוח שאני לא צריך טיפול. שהכל בסדר אצלי, ושאין לי מה ״לתקן״. וגם אם יש – אין מישהו שבאמת יכול ״לתקן״ אצלי דברים.

ואז הכרתי את אתי. אתי היא לא מטפלת אלא מדריכה – בשיטה מיוחדת מאד שנקראת ״גרינברג״. אבל יותר חשוב מזה – אתי הפכה לי את החיים ליותר מובנים ונעימים. 

בפרק הראשון בספר (״אני רוצה הכל״) כתבתי על הקשר העמוק שלי איתה. היא עזרה לי כשהייתי במקום לא טוב היא עזרה לי להבין מה אני רוצה מעצמי, ולאזור את הכוחות כדי להתחיל מסע קריירה חדש. מסע שהתחיל קשוח ועם הזמן הופך להיות רך ונעים.

בפרק החדש בפודקאסט אתי מסבירה לי מהי שיטת גרינברג – דיברנו על איך לצאת מתקיעות בחיים, וספציפית בנושא הקריירה.

כל אחד צריך טיפול. ככה אני מאמין.

ומה הסתבר? שהמסלול שינוי קריירה שלנו לא כל כך שונה…

https://frnkl.co/blog-podcast/47-etie-tamari/

רועי
הגעתי לשיטת גרינברג ולאתי בעקבות אכזבה גדולה במישור האישי והמקצועי, שאליהן נלוו גם כאב נפשי, וכאבים פיזיים וכרוניים.
אתי טיפלה בי במסירות, ובהכלה ועם התבונה שלה והיכולת לזהות בדיוק את הנקודות הנכונות וללחוץ כשצריך, ולהאיר את המקומות וההתנהגויות האוטומטיות שדרשו הסתכלות ויחס. בהתחלה היה קצת מאתגר להבין את אופן הטיפול, ואיך זה באמת עובד על הגוף, אבל כמה מפגשים לאחר מכן התחושה בגוף התחילה להיות פחות ופחות מכווצת ונעולה, ויותר נעימה וטובה – תחושה של חיוניות. בשבילי הכח הגדול מהתהליך הזה הוא ההבנה והיכולת לראות איך הגוף שלי מגיב לסיטואציות שונות בחיים, לכעס, לאכזבה ולתסכול מדברים שלא קורים איך שאני רוצה – לראות הרבה פעמים איך זה משפיע על המיינד, ולדעת להיות נוכח בתחושות של הגוף להרגיש אותו ואת האנרגיה ואת התנועה שנוצרת ולדעת גם איך לשחרר. בזכות הטיפול והתהליך המעולה עם אתי, וההבנה של הגוף אני מרגיש שאני יכול שוב לקחת על עצמי אתגרים ולחיות מתוך תשוקה ומתוך תחושה של מה הדבר הבא שבא לי לעשות.

ירון
הגעתי אל שיטת גרינברג בעקבות כאבי גב שהפכו כרוניים ובעקבות תחושה מציקה של ניתוק, חוסר תשוקה, חוסר סיפוק וחוסר חיוניות.
מאוד התחברתי לרעיון של שימוש בנקודות של כאב פיזי על מנת להגיע למקומות של הדחקה ומעצורים רגשיים.
במהותי, אינני אדם שמרבה מאוד בדיבורים ולכן התאימה לי העבודה הפיזית על פני שעות של שיחות "על ספת הפסיכולוג". מה גם שהאפקט הפיסי המיידי של הטיפול היה עבורי מפתיע בעוצמתו. גיליתי בתוכי המון אנרגיה עצורה והתחלתי ללמוד מתי והיכן היא נחסמת.

נגה
אל אתי הגעתי לאחר טיפול אצל מטפלת נוספת בשיטה ובעקבות המלצה של חברה. כבר מהרגע הראשון שנכנסתי למרכז, הרגשתי שעשיתי משהו טוב עבור עצמי. המקום נעים, לבן ושקט, שואב אותך מן ההמולה שבחוץ ומאפשר לך להתבונן עמוק פנימה. אתי טיפלה בי ברגישות ובתקיפות בדיוק במידה שגרמה לי לנסות ולבדוק גבולות חדשים. לאורך כל המפגשים הרגשתי שיש מבניות, יש התקדמות ויש מחשבה. חיי אומנם לא השתנו מקצה לקצה אבל הכאבים הפיזיים נעלמו ואני כן יודעת בוודאות שיש אמת גדולה מאחורי הדברים. אני רק התחלתי לגעת בקצוות, אבל זה היה כל מה שיכולתי להתמודד איתו באותה נקודת זמן. אשמח לחזור להמשך טיפול אצל אתי, ממליצה בחום!

ניצן רון – בימאי ותסריטאי
הגעתי להדרכה בשיטת גרינברג אצל אתי תמרי כאשר אני סובל מכאב פיזי ונפשי כאחד, ולאחר חוסר הצלחה עם שיטות וטיפולים מסוגים אחרים. אומנם, ההתחלה הייתה קשה (וכואבת) אבל בהמשך הדרך, תחת ידיה האמונות של אתי, הכאב פינה את מקומו לערוץ הקשבה חדש לגוף ולנפש, ללא המחיצה המלאכותית ביניהם. העבודה עם אתי נתנה לי כלים חשובים להתבוננות ולהתמודדות שתרמו רבות להתפתחותי (ולהעצמתי) בהמשך הדרך באספקטים רבים כגון יחסים, קריירה ומצבי לחץ ואני משתמש בטכניקות שלמדתי ממנה גם היום.

L. Age 34.
I can say it without a doubt – Etie and the Grinberg method have changed my life.I reached Etie when I was 30, had a very successful position in a Hi-Tech company, with a great salary, living in a cool place in Tel Aviv. Everything seemed "just fine", but I felt that I'm not really happy, and I had unexplained fears, for no "real" reason. With Etie I learned that fear is part of our lives, and we shouldn't try to avoid it, but embrace it. Etie helped me understand why my "so called successful" career is not exactly what I'm built for, which is why I'm not that happy. With her clear and bright vision of reality, Etie showed me how things are sometimes not what they seemed to me. How I was trapped in my past memories or behavior, and that this can change if I only free my body, and my mind with it. We had sessions for a year. By the end of this year many of my unexplained fears disappeared, and I learned to live with others. Few months after the treatment, I had quit my job, and founded a Startup company. For me, Etie and the Grinberg method had huge effect on this big change in my life. From the very stable life in Hi-Tech, I moved to unstable life with my company, but I was not afraid to fear anymore. The opposite – I learnt to live with uncertainties, with the unknown

.

Nitzan Sitzer
I had the great please of working with Etie for an extended period of time. I found her to be incredibly empowering and sensitive. Her commitment to healing, growth and life is evident in her work. I highly recommend her to anyone serious about the healing journey